Gå til hovedinnhold

Færre farger. Mer kontroll med kompositten

Tannlege Marianne Erikssen ved Tannlege Erikssen AS har i flere år kombinert kompositt fra ulike systemer. I sommer begynte hun å bruke Transcend fra Ultradent, og opplever nå et materiale som fungerer både anterior og posteriort.

Transcend erfaringer.jpg

Fyllingsmateriale i praksis

Håndteringen er det første hun trekker frem med Transcend.

– Transcend er litt hard i starten, og så mykner den når du bearbeider den. Jeg får bedre kontroll.

Hun bruker den særlig i små estetiske justeringer i front. Fargesystemet beskriver hun som en fordel.

– Jeg liker at det er få farger. Du trenger ikke 20 alternativer.

Universal Body står for mesteparten.

– UB-en treffer på mye. Jeg har bestilt den opp igjen flere ganger. Jeg liker at det er få farger

Ved kontroller opplever hun god fargetilpasning og en stabil overflate.

– Den blir glatt og får fin glans.

Transcend erfaringer 1.jpg

For Marianne er konklusjonen enkel:

– Nå har jeg funnet et system jeg faktisk bruker fast.

Om Transcend

  • Universal kompositt for anterior og posteriort
  • UB-nyanse dekker bredt uten opak
  • 4 dentin + 2 emalje ved behov
  • Fast først – formbar når du jobber
  • Enkel å polere, holder glansen
  • Høy styrke og god slitestyrke

Transcend erfaringer 2.jpg

stripegrey.jpg

Du kan også lese mer om

Derfor fortsetter klinikkene å velge Opalescence

Hvert år selger vi i Plandent og andre depoter flere tusen blekekit. De fleste av dem kommer fra Ultradent og Opalescence. Når så mange klinikker velger det samme, er det verdt å spørre hvorfor.
Les mer

Tannpleieren: Mine favoritter i periokassetten

Når du skal gjøre en periobehandling gjelder det å ha få, men gode, skarpe og riktige instrumenter. Vår tannpleier, Ragnhild Lunde Lossius skisserer her et forslag til sine favorittinstrumenter i en periokassett.
Les mer

– Nå gjør jeg endelig noe for meg selv

I årevis har hun smilt med munnen lukket, alltid bevisst på tennene hun helst skulle skjult. På bilder ser hun det med én gang; misfargingen hun skulle ønske noen bare kunne retusjert bort. Nå har hun bestemt seg for å gjøre noe med det, og for første gang ta smilet sitt på alvor.
Les mer